zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow

Czy fizyka musi być trudna i nudna, a chemia kojarzyć się wyłącznie z truciznami? Oczywiście, że nie! O tym, że wiedza chemiczna i fizyczna mogą przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się uczniowie  klasy IV z Klubu Młodych Przyrodników, którzy przygotowali i przeprowadzili na zajęciach kółka przyrodniczego  pokazy doświadczeń.

Celem tego typu pokazów jest zachęcanie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i rejestrowania zjawisk fizycznych oraz chemicznych w otaczającym świecie, pokazanie, że chemia  i fizyka potrafią bawić. Wyszukiwanie także  młodych talentów, popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych.

Grupa zainteresowanych uczniów z klasy IV stosując ogólnodostępne produkty spożywcze i odczynniki chemiczne zaprezentowała doświadczenia wyjaśniające  tajemnicę niektórych, na pozór dziwnych i nienaturalnych zjawisk.

Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli pokazy przygotowane i przedstawione przez koleżanki i kolegów, którzy dowiedli, że eksperymentowanie to jeden z ciekawszych sposobów uczenia się, a doświadczenia chemiczne i fizyczne niekoniecznie muszą być wykonywane w naukowym laboratorium.

„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia.

Doświadczenie jest produktem rozumu."

                                                                     Immanuel Kant