zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow
Ruszyła III edycja Miedzynarodowego Projektu Edukacyjnego  "Z kulturą mi do twarzy". Wszyscy wychowawcy przystapili do jego realizacji. Czekamy na pierwsze efekty.
W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy" klasa V i VIII zorganizowała „ Dzień wspomnień i zadumy”. Odwiedziliśmy cmentarz w Samborcu, zapaliliśmy znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, Grobie Dziecka Utraconego,, grobach zasłużonych pedagogów Szkoły Podstawowej w Samborcu oraz uczniów, którzy zmarli. Zwróciliśmy również uwagę na zachowanie na cmentarzu i szacunek dla zmarłych.

Moduł 4 . Kultury świata.
25. „Zadanie dowolne
klasa szósta, realizując moduł Kultury Świata, zapoznała się z sylwetką niedawno zmarłej Brytyjskiej Królowej Elżbiety II. Uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia z życia i 70- letniego panowania monarchini. Wykonali tez gazetkę ścienną pt. Queen Elizabeth II - her life in pictures.

Moduł I zadanie 13 "Mistrzowie pędzla".

Uczniowie poznają twórczość wybitnych malarzy tworząc reprodukcje ich dzieł.

Moduł II, zadanie 17"Majowe święta".
Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji świąt majowych.

Moduł III,  zadanie 3 " Siła bajek". Uczniowie z 2 klasy  zaangażowali się w realizację zadania.

Moduł II. Zadanie 7 "To warto zobaczyć".
Uczniowie z 2 klasy  uwiecznili  na plakatach wyjątkowe miejsca odnalezione w swojej okolicy.
Moduł IV - Kultury świata. Zadanie 16 -"Z wizytą w Sydney."
Uczniowie z 6 i 7 klasy zrealizowali kolejne działanie międzynarodowego projektu edukacyjnego Z kulturą mi do twarzy. Poznali ciekawostki związane z operą w Sydney oraz wykonali rysunki przedstawiające gmach opery.
 Moduł III, zadanie 7 "Zaświecić na niebiesko".
Uczniowie wzięli czynny udział w obchodach Światowego Dnia  Świadomości Autyzmu,
Moduł I,Zadanie 2. „Ekoinstrumenty” – wykonanie przez uczniów ze świetlicy szkolnej prostych instrumentów muzycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych
 
Moduł II. Zadanie 3. "Warsztaty ludowe".
Uczniwie młodszych klas uczestmniczyli w warsztatach ludowych, podczas których wykonali przepiękne wielkanocne stroiki.
 

MODUŁ II – TU JEST MOJE MIEJSCE

16. „Do hymnu!” – przygotowanie uroczystości patriotycznej z okazji świąt państwowych. Kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych. Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w  akcji "Szkoła do hymnu" i 10 listopada o  symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie, przedszkolaki oraz nauczyciele wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz przygotowali  bardzo poruszający, okolicznościowy program artystyczny, który zaprezentowali podczas gminnej uroczystości w kościele parafialnym w Samborcu. 

 

link do artykułu - pobierz