zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow
zostanwdomu
 
Kochani, minęło już trochę czasu, od kiedy mury naszej szkoły musieliśmy opuścić i nie możemy "normalnie" się spotykać. Teraz spędzacie dużo czasu w domach.
Chciałabym, abyście ten czas spędzili jak najmilej, dlatego zapraszam Was do wspólnej zabawy. Pokażmy, że jesteśmy solidarni, odpowiedzialni oraz … kreatywni!
Osobno, ale i razem – w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Zróbcie zdjęcie, pokażcie, co robicie w domu podczas zdalnych zajęć z Waszymi nauczycielami.
Liczymy na Was! Tym bardziej, że pierwsi odważni już są! Dzieci z klasy pierwszej już pomyślały o świątecznych dekoracjach. Na zajęciach robiły wesołe Mikołaje i kolorowe choinki.
 

Święta tuż ,tuż...

Magiczny czas rodzinnych tradycji, gotowania wigilijnych potraw, ubierania choinki . Uczniowie z klasy trzeciej włączyli się w swoich domach w świąteczne przygotowania . Pomagali  mieszać ciasto, wspólnie z rodziną  piec  ciasteczka i pierniczki, które później ozdobili i zawiesili na choince.  Z wielkim zapałem ubierali świąteczne drzewka . Mimo trudnego czasu pandemii z radością czekamy na ten magiczny , świąteczny czas Bożego Narodzenia

Pierwszy dzień kalendarzowej zimy 2020 roku tradycyjnie przypada 22 grudnia. Tym razem będzie to wtorek. To właśnie w tym dniu przywitamy nową porę roku. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają na śnieg. Dziś trochę go przybyło

A tymczasem pierwszaki tak wyobrażają sobie zimowy widok za oknem...

Nasze Przytulanki

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy są małe czy duże, brązowe, beżowe czy kolorowe, miśki, pieski, króliczki, kotki,  lale czy podusie. Najważniejsze, że można się do nich przytulić i poczuć bezpiecznie. Chociaż niektórzy głośno się do tego nie przyznają, to chyba każdy z nas ma taką swoją przytulankę. I bardzo dobrze. Uczniowie klasy 1 portretowali na zajęciach swoje pluszaki. Zobaczcie….

Kiedy tylko spadnie śnieg…

Zimą aktywność fizyczna może być okazją do świetnej zabawy. To właśnie w tym okresie przypominamy sobie o takich zabawach jak rzucanie śnieżkami czy lepienie bałwanka . Szczególnie w okresie zdalnej nauki musimy  zadbać o kondycję fizyczną żeby prawidłowo się rozwijać i wzmacniać odporność. Warto do zabawy zaprosić rodziców i rodzeństwo . Uczniowie klasy trzeciej wiedzą o tym i skrzętnie skorzystali  z pojawienia się śniegu. Nieważne, że mróz szczypał w uszy, a wiatr chłodził policzki. Wystarczył odpowiedni ubiór i dawka dobrego humoru. Zachęcamy wszystkich do wyjścia na świeże powietrze….

Pożegnanie z jesienią

Czy wiecie dlaczego jesienią drzewa zrzucają liście?

Drzewa pozbywają się liści, aby nie tracić wody podczas zimy. Drzewa doskonale wiedzą, kiedy mają odciąć wodę od gałązek za sprawą długości dnia; gdy poznają, że dzień jest krótszy drzewa automatycznie, za pomocą przegrody w gałązce odcinają dopływ wody i listki spadają z drzewa.

Uczniowie klasy pierwszej pożegnali jesień na wesoło. Z zebranych i zasuszonych kolorowych liści na kółku artystycznym projektowali i tworzyli jesienne stworki. Zobaczcie jakie pomysłowe prace…

Uczniowie klasy 1 na kółku artystycznym robili biało – czerwone girlandy. Posłużyły one do przygotowania dekoracji z okazji Święta Niepodległości. Zobaczcie  sami…

W naszej szkole na lekcji muzyki uczniowie włączyli się w akcję Hot16challenge. Wyzwanie to polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Ta edycja to oprócz nagrywania muzyki zakłada pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z external link icon blue#hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem external link icon blue#hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem:

external link icon bluehttp://siepomaga.pl/hot16challenge

Całą akcję można śledzić na stronie external link icon bluehttp://hot16challenge.network

A teraz czas na Ciebie, długopis w dłoń i pisz. Napisz 16 wersów (1 zwrotkę), możesz więcej, ale także możesz mniej. O czym pisać? O sytuacji obok Ciebie spowodowanej koronawirusem. Jak teraz spędzasz czas? Co się zmieniło? Jakie są Twoje uczucia, emocje? Może dodasz także słowa wsparcia dla pracowników służby zdrowia?

Jako pierwszy wyzwanie podjął uczeń klasy 6 - Maciej Śmiechowski.

external link icon bluehttps://youtu.be/sSzRzmkt6_E Maciek rzucił wyzwanie kilku osobom. Wierzymy , że je podejmą. Powodzenia.

Kilka dni temu na zajęciach w klasie 3 rozmawiano o niezwykłej dziedzinie sztuki. Jej  twórcy czerpali natchnienie z otaczającej natury, tworząc tak zwaną „sztukę ziemi” – „Land Art”. Niektórzy uczniowie też spróbowali swoich sił wykorzystując gałązki, patyki, kamienie, liście czy kwiaty. Zobaczcie co z tego wyszło... Czy to nie super pomysł na zabawę w artystę?

Uczniowie klasy pierwszej w ramach zajęć plastycznych wykonali ciekawe prace techniką kolaż, było to "Miasto". Wszystkie dzieci wykonały swoje zadania celująco.

Zobaczcie co przygotowały dzieci z okazji Dnia Matki. Prace plastyczne i obudowę słowno - muzyczną dzieci przygotowały samodzielnie a zebrała wszystko i opracowała p. Marta Majewska. Brawo.

external link icon blueoglądaj film na kanale youtube

Czas pandemii nie jest łatwy, ale jak się okazuje, można zrobić coś fajnego, twórczego, nie tylko dla siebie, lecz także dla innych. Ola Czrnecka i Julka Niezgoda nagrały piekny filmik, który stanowi inscenizację fragmentu "Ani z Zielonego Wzgórza"- powieści omawianej na lekcjach języka polskiego w klasie VI. To nie tylko odtworzenie sceny z utworu, to niezwykła interpretacja bardzo znanego tekstu. Polecam. Monika Stępień

external link icon blueoglądaj film na kanale youtube

 Klasa trzecia omawiała ostatnio na zajęciach lekturę pt. „O psie, który jeździł koleją”. Napisał ją Roman Pisarski. Książka opowiada prawdziwą historię niesamowitej przyjaźni między psem Lampo, a zawiadowcą niewielkiej stacji we Włoszech. Na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie.

Przy okazji uczniowie pochwalili się swoimi czworonożnymi przyjaciółmi J  Oto oni:

psy -  Stella, Killer, Pepek, Brutus, Brok, Benio, Lusia, Fifi, Nordi, Murzyn, Niko, Gucci, Rafuś,  Rex i Aron;    koty Tazi, Marysia, Miki i Kitek;    świnki morskieQuizi i Stefan;  chomik Stefan.

Paulinka, Oskar i Ania wykonali tez własnoręcznie swoje maskotki – pieski.   Zobaczcie….

Klasa III na zajęciach prezentowała swoje ulubione książki. Uczniowie zachęcali kolegów do czytelnictwa. Przypomnieli także zalety czytania oraz wykonali również projekty okładek swoich ulubionych książek.

Jan Paweł II powiedział kiedyś, że „Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”. Niewątpliwie w życiu każdego człowieka sztuka odgrywa bardzo ważna rolę, w tej czy innej formie. Światowy Dzień Sztuki ustanowiony został w 2011 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuk Plastycznych, Na datę obchodów ustanowiono 15 kwietnia  – rocznicę urodzin wielkiego artysty Leonardo da Vinci. Okoliczności sprawiły, że w tym roku nie mogliśmy się wybrać do galerii, muzeum ani na żadną uroczystość zorganizowaną z okazji  tego ważnego dla sztuki dnia.  Dlatego uczniowie naszej szkoły przygotowali GALERIĘ ŻYWYCH OBRAZÓW - Brawo!!

Na zajęciach uczniowie kl. 3 uczyli się jak poprawnie napisać podziękowanie. Postanowili podziękować polskiej służbie zdrowia za ich ciężką i pełną poświęcenia pracę w walce z tą straszna chorobą spowodowaną przez wirus COVID – 19. A oto niektóre prace uczniów.

Uczniowie klasy I wykonali zabawki, węże z nakrętek. Były to prace przy okazji omawiania tematów dotyczących Święta Ziemi i segregacji odpadów. Wszystkie dzieci zdaniem p. Kasi wykonały swoje zadania celująco. A co Wy myślicie o tych pracach :)

Uczniowie młodszych klas zapraszają nas na wiosenny spacer, na razie tylko wirtualny z programem Paint:)

Zobaczcie jak Wasi koledzy i koleżanki z klasy trzeciej pod czujnym okiem p. Marty Glazer, wyobrażają sobie świat, gdyby nagle  samochody przestały istnieć….(jako, że szkodzą środowisku)..... i jak można je zastąpić:)

Swoje prace pragną zaprezentować uczniowie klasy drugiej :). Zapachniało wiosną i wiosennymi kwiatami drugoklasistów - póki co tymi zrobionymi wspólnie z rodzicami w domu:)

Karinka Mazurkiewicz, z klasy drugiej wraz ze swoją mamą podjęły świąteczne wyzwanie i zrobiły własnoręcznie takie oto cudo :)

Uczniowie klasy pierwszej w programie graficznym Paint wykonali świąteczne "Komputerowe pisanki"

Prace wykonali uczniowie (od lewej) Piotr Ossowski, Ania Krasowska, Hania Krakowiak, Kamil Kwiatosz i Staś Skrzypczyński.

Natomiast uczniowie klasy trzeciej: Szymon Korczak, Paulinka Dereń i Ola Bujak przesłali komputerowe "Koszyczki wielkanocne"

Uczniowie klasy czwartej,  pomimo wszystko cały czas przygotowują się do zdania egzaminu na kartę rowerową.  W ramach powtórki, łącząc przyjemne z pożytecznym zrobili „Drogowe koło fortuny”. Poznajecie ich?..Aha…za tym olbrzymim kołem kryje się... Bartuś Obrębski :) Teraz bawiąc się mogą powtórzyć materiał, zapraszając do wspólnej zabawy rodzeństwo lub rodziców – wesołej powtórki :)

Super  zdjęcia "Ekologicznych stworków" zrobionych w ramach zajęć z techniki przysłali uczniowie klasy piątej...

W ramach zdalnych zajęć z wychowania fizycznego  p. Robert Karwatowski zorganizował konkurs na aktywność fizyczną w domu. Uczniowie nadesłali zdjęcia ze swojej aktywności fizycznej. Oto i one:)

Jeśli nudzisz się to:

Zapraszam Cię do gry : external link icon blueMilionerzy - kliknij

Poćwicz tabliczkę mnożenia - external link icon blueMnożenie - kliknij

Z jakiegoś powodu nie możesz uczestniczyć w zajęciach p. Roberta, nie martw się tutaj też poćwiczysz - external link icon blueWF online w domu