zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow
Teatr szkolny wystawił ostatnio dwa spektakle profilaktyczne dotyczące uzależnień. Przygotowano je w ramach programu Znajdź właściwe rozwiązanie, który realizowany jest od kilku lat w naszej szkole. Pierwszy pt. Król, podejmuje trudną problematykę alkoholizmu, drugi Oni ukazuje śmiertelne niebezpieczeństwo zażywania tzw. dopalaczy. Główne zagadnienie obu spektakli to destrukcyjny wpływ nałogów na relacje rodzinne i międzyludzkie.
 
W naszym gimnazjum na lekcjach wf przed świętami rywalizujemy sportowo w międzyklasowych Turniejach Gier i Zabaw.
 

Rajd w Góry Pieprzowe wrzesień 2016


Festyn zdrowia –impreza środowiskowa 14.06.2016 -prezentacje multimedialne, SANEPID , Ośrodek Zdrowia , pokaz strażaków, występy młodzieży.

Zdrowotne projekty edukacyjne,

- Dopalacze – spowalniacze

- Palący problem gimnazjalisty

- Mierzenie, ważenie, liczenie

- Spektakl pt. „Nie”

Współpraca szkoły ze służbą zdrowia w I semestrze roku szkolnego obejmowała:

  1. Diagnozy wad postawy tj. przesiewowe badania w zakresie rozwoju fizycznego ze szczególnym uwzględnieniem narządu ruchu, wzroku i słuchu, pomiary wysokości i masy ciała, określanie BMI
  2. Prowadzenie stałej edukacji zdrowotnej wśród uczniów.

W lutym wyjeżdżaliśmy dwukrotnie w ramach działalności koła sportowo-turystycznego.

Pierwszy wyjazd na mecz siatkówki Asceroretowia Rzeszów – Łuczniczka Bydgoszcz dostarczył nam niesamowitych wrażeń sportowych. Po meczu ,, czatowaliśmy „ na zawodników ,aby zdobyć autografy i zdjęcia.

Drugi wyjazd do Parku Wodnego w Krakowie, pozwolił nam aktywnie spędzić czas w sobotę. Mieliśmy możliwość doskonalić swoje umiejętności pływackie, korzystając z bogatej ofert Aquaparku.Dzięki tym wyjazdom luty był dla nas atrakcyjnym miesiącem pomimo niesprzyjającej aury pogodowej.

Jak co roku podczas ferii zimowych uczniowie z naszego Gimnazjum w Samborcu wzięli udział w wyjeździe na lodowisko do Dębicy. Młodzież doskonaliła jazdę na łyżwach, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc, co widać na załączonych zdjęciach. czytaj dalej

W ramach programu „Szkoły Promującej Zdrowie” w naszej szkole od września 2015 roku na zajęciach wychowania fizycznego oraz zajęciach pozaszkolnych SKS-u przeprowadzono m.in. zawody klasowe i międzyklasowe w różnych konkurencjach takich jak piłce nożnej, piłce siatkowej, unihokeju i różnych grach i zabawach sportowych. czytaj dalej

W ramach zajęć Akademii Nordic Walking chętni gimnazjaliści zostali przeszkoleni, jak należy prawidłowo uprawiać ten rodzaj aktywności, opartej w głównej mierze na naturalnym chodzie.

Podczas treningów Nordic Walking wykonywano ćwiczenia uatrakcyjniające marsze oraz wpływające ma wzrost efektywności tej formy rekreacji. Treningi rozwijają wydolność, koordynację, wpływają pozytywnie na postawę ciała. Jest to świetny sposób na ruch na świeżym powietrzu dla każdego, bez względu na kondycję, ponieważ tempo każdy dostosowuje do swoich możliwości.

Ponadto, każde zajścia poprzedzamy rozgrzewką, pomimo małego ryzyka kontuzji podczas marszu.

 W dniu 03.10 był dzień otwarty w Fabryce Ruchu w Sandomierzu. Mogliśmy korzystać do woli i bezpłatnie z przygotowanych atrakcji w tym dniu dla wszystkich chętnych. Przygotowano również zdrowe przekąski po treningu.

 

 14 września tego roku ruszył program edukacyjny ,,Lubella inspiruje i edukuje’’.

Celem programu jest pokazanie gimnazjalistom, jak powinien wyglądać prawidłowo skomponowany posiłek oraz jak właściwe odżywianie wpływa na ich zdrowie i sprawność fizyczną, zarówno obecnie jak i w przyszłości. W ramach tego programu uczniowie klasy 2b wzięli udział w konkursie ,,Uwielbiam gotować z Lubellą’’. Konkurs polegał na przygotowaniu swojego ulubionego dania z wykorzystaniem produktów zbożowych zgodnie z zasadami zdrowego żywienia oraz na sfotografowaniu go.

Wyniki konkursu poznamy 23 października 2015roku. Do wygrania są 4 warsztaty kulinarne dla całej klasy prowadzone przez uczestnika III edycji programu Top Chef Piotra Ceranowicza oraz dietetyczkę Annę Różyk.

 

Za wszystkich uczestników trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia.

 

 

  • Prowadzący : pedagog mgr. J Kowalska czytaj dalej
  • Program „Szkoły Promującej zdrowie”.

Oferta zajęć SKS-u w ciągu całego roku była ciągle poszerzana, uczniowie trenowali gry zespołowe piłkę nożną, siatkową , piłkę koszykową. Grupa uczniów ćwiczyła lekką atletykę, tenis stołowy oraz gimnastykę oraz ćwiczenia siłowe. Wszystkie te zajęcia bardzo wszechstronnie oddziaływują na rozwój fizyczny młodzieży oraz rozwijają wszystkie cechy motoryczne. czytaj dalej

  • Podsumowaniem całorocznych działań Szkolnego Zespołu ds. Promocji Zdrowia było zorganizowanie Festynu Zdrowia w dn. 11.06.2015r, na który zaproszono przedstawicieli instytucji wspierających szkołę w działaniach zdrowotno-profilaktycznych (SANEPID - Sandomierz, Ośrodek Zdrowia - Samborzec, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna - Sandomierz). czytaj dalej

 

Paitball - Chłopcy z naszego gimnazjum spędzili aktywnie czas pozalekcyjny na grach terenowych w lasach Krowiej Góry. Takiego wysiłku dawno nie zaznali. Bieganie w mundurach wojskowych po hałdach piasku daje wycisk !

 

„Żyj smacznie i zdrowo” to program, którego celem jest przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych, zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni i wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenie ich uwagi na ważne problemy społeczne takie, jak marnowanie żywności, energii czy wody.

W V edycji programu wzięli udział uczniowie klas II a oraz II b naszego gimnazjum. Rozstrzygnięcie konkursu już 30 kwietnia. Trzymamy kciuki!!!

 

  • Ferie ze szkołą

W ramach programu „Szkoły promującej zdrowie” w czasie ferii zimowych odbyły się w naszej szkole Turnieje gier zespołowych. czytaj dalej
Wyjazdy do Dębicy na lodowisko są już stałym punktem w harmonogramie koła sportowo - turystycznego. Jazda na lodzie sprawia nam wielką frajdę. Fajnie, że mogliśmy czynnie wypoczywać w ferie zimowe.

 

KONKURS PLASTYCZNY

W ramach Programu „Szkoły promującej zdrowie” od września 2014 roku na zajęciach SKS-u prowadzona jest akcja „Biegaj z nauczycielem”. czytaj dalej

W ramach działalności Koła Sportowo - Turystycznego uczniowie gimnazjum byli na siłowni MOSiR w Sandomierzu

oraz W " Fabryce Ruchu" na zajęciach zumby, pilates i shape.

W dniu 04.12.2014 r. w ramach działalności Koła Sportowo-Turystycznego odbył się mega interesujący trening bokserski dla chętnych gimnazjalistów. Instruktorzy boksu dwaj bracia Pan Łukasz I Marcin Kaczmarscy zorganizowali rozgrzewkę, oraz pokazali różne techniki walk bokserskich. Oczywiście uderzenia były ‘markowane’ i nikt nie odniósł kontuzji. Efekty oceńcie sami na zdjęciach.

Wycieczka do tłoczni soków naturalnych

W dniu 16 października 2014 roku uczniowie klasy II b i III b Gimnazjum w Samborcu
w ramach programu „Szkoła Promująca zdrowie” odwiedzili lokalną tłocznię soków naturalnych. W trakcie wycieczki nasza młodzież miała możliwość zapoznania się z procesem technologicznym produkcji 100% soku owocowego. Spotkanie zakończyło się degustacją produktu.

Za zaproszenie oraz pomoc w organizacji tej akcji dziękujemy serdecznie pani Katarzynie Osowskiej.

Park Wodny w Krakowie

24 stycznia młodzież z naszego gimnazjum miała okazję spędzić wolny sobotni poranek w Parku Wodnym w Krakowie. Szaleństwom wodnym nie było końca – zjeżdżalnie, rwąca rzeka, tony przeszkód, ścianka wspinaczkowa i wiele, wiele innych atrakcji. Niektórzy doskonalili swoje umiejętności pływackie na dużym basenie. Zachęcamy do spędzania czasu wolnego w ruchu, tak, jak my to robimy. Popatrzcie na zdjęcia.