zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow

W dniu 1 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole Dzień Doradztwa Zawodowego. W ramach wydarzenia rozdane zostały nagrody w gminnym konkursie plastyczno – fotograficznym „Moje pasje, moje hobby, mój sposób na nudę”, jak również odbyły się spotkania z gośćmi -  przedstawicielami ciekawych zawodów. Oprócz laureatów konkursu w Dniu Doradztwa udział wzięli uczniowie klas VI, VII oraz VIII Szkoły Podstawowej w Samborcu.

Konkurs, o którym informowaliśmy już na stronie szkoły, miał charakter gminny i organizowany był przez nauczycieli SP Samborzec – Pania Martę Majewską, Pania Monikę Stępień oraz Pania Barbarę Kossak. Jednym z głównych celów konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, ćwiczenie umiejętności planowania, zachęcanie do opowiadania o pasjach i zainteresowaniach.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria - klasy I-III

Miejsce pierwsze ex aequo: Róża Baska (SP Samborzec) Adam Akuszewski (SP Skotniki)

Miejsce drugie: Gabrysia Rybak (SP Samborzec)

Miejsce trzecie ex aequo: Dominik Durma ( SP Samborzec) Zuzia Grębowiec (SP Samborzec)

Wyróżnienie: Julia Smardz (SP Samborzec)

Kategoria - klasy IV- VIII

Miejsce pierwsze: Karolina Grębowiec ( SP Chobrzany)

Miejsce drugie: Michał Niezgoda (SP Samborzec)

Miejsce trzecie ex aequo: Natalia Zimoląg i Julia Nowaczek  (SP Chobrzany)

Wyróżnienie: Olga Szczudło (SP Samborzec).

Drugą część wydarzenia wypełniło spotkanie z absolwentami SP Samborzec, Panem Piotrem Matusakiem – ratownikiem medycznym oraz Panem Adamem Garnuszkiem, studentem Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Budowa Maszyn i  Lotnictwo/ kierunek lotnictwo i kosmonautyka, specjalność pilotaż.

Panowie opowiadali o swoich ścieżkach edukacyjnych, specyfice pracy oraz studiów, a także ciekawych przypadkach z którymi spotkali się podczas pracy czy nauki. Goście odpowiadali również na liczne pytania uczniów oraz nauczycieli.