zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow
Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Chemii Bartosz Łukawski uczeń klasy VIII z opiekunem Panią Joanną Chaja- Płaza.
Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki Jakub Kasprzak uczeń klasy VIII z opiekunem Panią Dorotą Kaczor.
Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Geografii Kacper Sendrowicz uczeń klasy VII z opiekunem Panią Małgorzatą Trzaską.
 
 
 
 
  
 

31 marca 2023 r. na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach pojawiły się ostateczne listy Laureatów i Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2022/2023. Jak co roku  w gronie zwycięzców znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Samborcu.

Celem tych konkursów jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów w danej dziedzinie, pobudzanie twórczego myślenia oraz wdrażanie do samokształcenia i samodzielnego zdobywania wiadomości.

W bieżącym roku szkolnym do I etapu przystąpiło 18 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 12 uczniów, a w etapie wojewódzkim  Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Samborcu reprezentowali trzej uczniowie : Kacper Sendrowicz,  Jakub Kasprzak oraz Bartosz Łukawski. Pod czujnym okiem swoich opiekunów: pani Małgorzaty Trzaski, pani Doroty Kaczor, oraz pani Joanny Płazy zgłębiali tajniki wiedzy
i umiejętności z poszczególnych przedmiotów.

Pierwszy zaprezentował się Kacper Sendrowicz. Brał on udział w finale IV Wojewódzkiego Konkursu z Geografii, który odbył się 8 marca 2023 r.  Udział w III etapie tego konkursu był dla chłopca dużym wyzwaniem, ponieważ jest on uczniem klasy VII, a musiał opanować wiadomości ósmoklasisty. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Kacper zdobył tytuł finalisty.

16 marca 2023 r. miał miejsce III etap IV Wojewódzkiego  Konkursu z Chemii,
 w którym startował uczeń klasy VIII – Bartosz Łukawski. Uzyskał  tytuł laureata tego konkursu jako jedyny przedstawiciel powiatu sandomierskiego. Warto przypomnieć, że
 w ubiegłym roku Bartosz był laureatem III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii, tak więc jest pierwszym podwójnym laureatem w historii Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Samborcu.

Jakub Kasprzak uczestniczył w finale IV Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki, który odbył się 17 marca br. Świetnie poradził sobie z zadaniami konkursowymi i uzyskał tytuł finalisty. Trzeba podkreślić, że z powiatu sandomierskiego jedynie Jakub znalazł się w III etapie tego konkursu, więc jest to bardzo duży sukces.

Z pewnością Kacper, Jakub oraz Bartosz są dumą Szkoły Podstawowej w Samborcu. Dzięki ciężkiej pracy, pomocy merytorycznej swoich opiekunów oraz wsparciu rodziców osiągnęli wielkie sukcesy, powinni być przykładem dla koleżaneki kolegów ze szkoły.