zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow

                W dniu 16 listopada w naszej szkole odbyło się wydarzenie podsumowujące program Ekowolontariat  Lokalnej  Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej. Brali w nim udział uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły oraz przedstawicielka LGD Ziemi Sandomierskiej Pani Agnieszka Szczucińska.

W ramach tego programu w dniach 20-27 sierpnia 2023 r. pięcioro  uczniów z naszej szkoły : Patryk Adamczyk ,Maks Kwiecień, Łukawska Helena, Nikola Łukawska, Kamil Zasuwa  z obszaru Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej wraz z dziećmi z obszarów partnerskich lokalnych grup działania, wzięła udział  w obozie szkoleniowym "EKOwolontariat"  w Międzywodziu.

         Obóz zorganizowany został przez LGD Ziemi Sandomierskiej, LGD „Białe Ługi", LGD „Region Włoszczowski", LGD „Wokół Łysej Góry", Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w ramach projektu współpracy pn. „EKOlogiczni Liderzy LGD" w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 Uczestnicy obozu z naszej szkoły  uczestniczyli  w licznych zajęciach i konkursach sprawnościowo-zręcznościowych. Tworzyli gry ekologiczne, plakaty i komiksy tematycznie związane  z ekologią i ochroną środowiska. Obozowicze brali również udział w posiedzeniach Zielonego Parlamentu, podczas którego dyskutowali o ważnych dla naszej planety sprawach. Nasi uczniowie wrócili z wyjazdu bardzo zadowoleni i chętnie dzielili się zdobytą tam wiedzą i umiejętnościami.

Dzięki temu  programowi nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 2,5 tys. zł. z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu sprzętu nagłaśniającego .

Odbył się również Ekologiczny Konkurs Plastyczny gdzie wszystkie nagrody sponsorowała LGD Ziemi Sandomierskiej.

   Na zakończenie tego wydarzenia piosenkę zaśpiewał ucz .kl. VI Patryk Adamczyk, a uczniowie z klasy IV i VI zaprezentowali piękny spektakl muzyczno taneczny pt. „Świat w naszych dłoniach”.

WYNIKI EKOLOGICZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. ”ŚWIAT W NASZYCH DŁONIACH”

Na konkurs wpłynęło bardzo wiele prac uczniów z klas I-IV. Większość prac była bardzo ciekawa i estetycznie wykonana. Uczniowie wykazali się pomysłowością  i wykorzystali wiele materiałów odpadowych do ich wykonania.

Sponsorem wszystkich nagród była Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej .

Jury w składzie : Monika Stępień, Dorota Kaczor, Aneta Walasek zdecydowało że w konkursie  :

Miejsce I

Krzysztof Cichoń kl.II i ex aequo Róża Baska kl. III.

 Miejsce II

Michał Łukawski kl. I i Matusak Jakub kl. II

Miejsce III

Olga Szczudło kl. IV

Wyróżnienia zdobyli:

Kacper Batorski kl. IV

Emilia Krakowiak kl. IV

Zofia Łukaszewska kl. IV

Oliwka Łukawska kl. IV

Jury przyznało wyróżnienia poza konkursem. Prace były bardzo ciekawe , ale nie spełniały wymogów regulaminu konkursu.

Lena Dereń    kl. II

Wiktoria Tomala  kl. II

 Julia Rejmak   kl. III.

 

Wszystkim bardzo gratulujemy !!!!!