zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow
Dnia 12 czerwca uczniowie klasy IV naszej szkoły, przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Każdy z uczestników wcześniej zdawał również egzamin teoretyczny, który zakończył się pomyślnie. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze, co zaowocowało zdobyciem upragnionej karty rowerowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy bezpiecznych przejażdżek rowerowych!
 
 
 
Od 12 czerwca uczniowie klasy IV w naszej szkole mogą uważać się za bezpiecznych użytkowników dróg publicznych, ponieważ zdali egzamin na kartę rowerową. Brawo!
Egzamin przebiegał dwuetapowo – najpierw przeprowadzono część teoretyczną w postaci testu, zaraz potem, po jego sprawdzeniu, część praktyczną. Wszystkie dzieci wykazały się bardzo dobrym przygotowaniem do egzaminu i zdały go. To świetna wiadomość, bo karta rowerowa to niezwykle potrzebna rzecz. Karta rowerowa to dokument, który potwierdza wiedzę i umiejętności praktyczne do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Jeśli dziecko ma ponad 10 lat może już samodzielnie prowadzić rower po publicznych drogach. Jedyne wymaganie poza wiekiem to właśnie posiadanie karty rowerowej. Jeśli dziecko nie skończyło 10 lat może kierować rowerem, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. W świetle prawa traktowane jest jako pieszy – nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku. Dzieci w wieku 10-18 lat, które chcą samodzielnie poruszać się po drogach publicznych są zobowiązane do posiadania takiej karty.