W ramach "Projektu na 6!" w klasie 3 odbyły się zajęcia teoretyczne w dniu 31maja  oraz zajęcia w terenie 2 czerwca z ornitologiem. Spotkanie poprowadził pan Janusz Wepsięć z Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły.

W czasie zajęć teoretycznych uczniowie klasy trzeciej wysłuchali informacji na temat ptaków występujących w Polsce i na świecie. Ornitolog ze swobodą i zaangażowaniem przedstawiał zdjęcia ptaków z różnych środowisk, charakteryzował wybrane gatunki, sposób ich gniazdowania i budowę piór. Uczniowie mogli poznać różnice między kawką a kosem, sikorą bogatką a sikorą modrą. Poznali również budowę i rolę budek lęgowych dla ptaków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania.

W ramach projektu nasza szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne: 10 lornetek, 15 szt. lup przyrodniczych, 1 szt. monokular, 1 szt. luneta Bresser 20-60x60 National Geographic +fotoadapter do luenty, fotoadapter do mikroskopu szkolnego, 2 globusy "Zwierzęta świata" oraz dwie pozycje książkowe: „Akademia Mądrego Dziecka” oraz "Mój Zeszyt Obserwacji Przyrodniczych: Drzewa, Owady".

W dniu 2 czerwca odbyła  się druga część spotkania z ornitologiem na  zajęciach terenowych w pobliżu naszej szkoły. W czasie zajęć zostały wykorzystane pomoce otrzymane w ramach projektu tj. lupy i lornetki. Pan ornitolog starał się pokazać jak najwięcej ptaków żyjących wokół szkoły m.in. kawki, pliszki, szpaki, pustułki, gołębie grzywacze i jaskółki. Uczniowie mogli również poznać i zaobserwować wiele roślin łąkowych. Podczas spotkania  uczniowie delektowali się kontaktem z ptakami , przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie. Była to ciekawa i pouczająca lekcja przyrody.

 

DZIĘKUJEMY !

Zajęcia terenowe z ornitologiem