Powstała gra miała na celu przybliżenie ogólnopolskich i lokalnych wydarzeń z lat 1917 – 1922, w tym Bitwy Warszawskiej  i przyjrzenie się sylwetce pochodzącego z Samborca błogosławionego księdza Władysława Miegonia, uczestnika walk polsko-bolszewickich w 1920 roku oraz poznanie miejscowości Samborzec. Grę, po wcześniejszych warsztatach online ze specjalistami od tworzenia gier mobilnych z Good Books, przygotowało dziesięciu uczniów ze szkół podstawowych z Chobrzan, Samborca, Śmiechowic i Złotej. Jako sztab gry monitorowali oni przebieg rozgrywek. Do rywalizacji o nagrody zgłosiło się  46 osób w 12 drużynach.  Wśród nich -  6  drużyn reprezentujących naszą   Szkołę Podstawową  w Samborcu. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedza historyczną ale także różnorodnymi umiejętnościami rozwiązując 25 wojennych zadań w ciągu 2 godzin. Zwyciężyły drużyny z naszej szkoły:  Wilki Morskie Miegonia , Husaria  i Zawisza Czarny. Podczas uroczystego podsumowania nagrody zwycięzcom Powiatowego Turnieju Historycznego oraz Gry Terenowej „ANNO1920” wręczyli fundatorzy: starosta sandomierski oraz wójt Gminy Samborzec. W czasie gry można było obejrzeć wystawę wokół kościoła poświęconą Bitwie Warszawskiej oraz wystawę o bł. ks. Władysławie Miegoniu. Bardzo ciekawy był pokaz inscenizacji w wykonaniu rekonstruktorów z Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich.  W rolę ochotników  do walki z bolszewikami wcielili się uczniowie z klasy VIII naszej szkoły.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim  uczniom zaangażowanym w realizację  całego projektu „Nasza Wiktoria 1020”

Małgorzata Spadło – nauczyciel historii