Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród uczestników uroczystości byli zaproszeni goście. Zastępca Wójta/Sekretarz Gminy - mgr Ewa Drzazga  oraz p. Izabela Ossowska, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie i ich rodzice. W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor Mariusz Mierzwa oraz zaproszeni goście, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem p. Marty Majewskiej oraz p. Moniki Stępień zorganizowali koncert przebojów. Pikanterii dodały stroje, które można obejrzeć w naszej galerii zdjęć, w zakładce WIĘCEJ.

Akademia ta miała jednak wyjątkowy charakter, gdyż  była połączona ze ślubowaniem klasy pierwszej. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW. Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to, czego zdążyli się nauczyć przez krótki czas pobytu w szkole. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zdali też pierwszy egzamin przygotowany przez starszych uczniów.

Składając ślubowanie pierwszoklasiści przyrzekali: ” Być dobrym i uczciwym. Strzec honoru i dobrego imienia szkoły. Szanować nauczycieli, przełożonych i rodziców. Uczyć się tego, co piękne. Kochać Ojczyznę”. Następnie pan dyrektor Mariusz Mierzwa dokonał pasowania na ucznia przez symboliczne dotknięcie prawego ramienia dużym. ozdobnym ołówkiem. Każdy świeżo pasowany pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodkości. Po części oficjalnej dzieci wraz z  wychowawczynią panią Martą Glazer oraz rodzicami udali się na poczęstunek,gdzie czekał już wspaniały, smaczny tort zamówiony dla małych uczniów przez ich rodziców.

 

 Pierwszoklasistom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, uśmiechu i radości.