zppo_slider_100.jpg
zppo_slider_101.jpg
zppo_slider_102.jpg
zppo_slider_103.jpg
zppo_slider_104.jpg
zppo_slider_105.jpg
zppo_slider_107.jpg
zppo_slider_108.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow
Filtry

la

W dniu 25 kwietnia 2022 r. w sali Konferencyjnej OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczystość podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Laureaci konkursów z naszej szkoły  odebrali dyplomy, zaświadczenia i pamiątkowe złote medale. Laureatom i ich opiekunom gratulacje złożył wojewoda świętokrzyski - Pan Zbigniew Koniusz i Świętokrzyski Kurator Oświaty - Pan Kazimierz Mądzik.
img 1077Jest nam niezmiernie miło, że tak liczna grupa naszych uczniów udała się do pana wójta po odbiór zasłuzonych nagród. Laureaci, finaliści, prymusi i nasi najmłodsi, którzy zostali laureatami olimpiady sportowej. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
zdDyrekcja, Rada Rodziców oraz nauczyciele Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Samborcu składają serdeczne podziękowania naszym sponsorom, darczyńcom za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji pikniku, "W magicznym sadzie - spotkanie ze sztuką".
a
Jest nam niezmiernie miło, że tak liczna grupa naszych uczniów udała się do pana wójta po odbiór zasłuzonych nagród. Laureaci, finaliści, prymusi i nasi najmłodsi, którzy zostali laureatami olimpiady sportowej. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Kasprzak - Laureatka III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych woj. świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.

Śmiechowski Maciej - Laureat III Wojewódzkiego Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych woj. świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Bartosz Łukawski - Laureat III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych woj. świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Maciej Śmiechowski - Finalista III Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych woj. świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Weronika Tomala - Finalistka III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych woj. świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Jakub Twaróg - Finalista III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych woj. świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Mateusz Osowski - Finalista III Wojewódzkiego Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych woj. świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.
Kasprzak Joanna - 5,33
Osowski Mateusz - 5,33
Niezgoda Julia - 5,28
Krakowiak Paweł - 5,22
Śmiechowski Maciej - 5,18
Twaróg Jakub - 5,17
Tomala Weronika - 5,17
Kopcioł Martyna - 5,06

IMG 1205Pierwszy dzień szkoły  to dla uczniów zawsze trudny czas. Z jednej strony nowy rok szkolny to okazja do spotkania wielu kolegów, z którymi przez wakacje nie zawsze można było się zobaczyć, z drugiej strony jego  rozpoczęcie oznacza powrót do nauki i koniec wakacyjnej laby. W naszej szkole 1 września 2022 r. rozpoczął się rok szkolny od przemówienia dyrektora p. Mariusza Mierzwy,. a po słowach ”Rok Szkolny 2022/2023 uważam za otwarty” dzieci rozeszły się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 

 

Choroba koronawirusowa (COVID-19) to choroba zakaźna wywoływana przez wirusa SARS-CoV-2.

U większości osób, które zachorują na COVID-19, wystąpią objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez specjalnego leczenia. Inne osoby jednak zachorują poważnie i będą wymagać pomocy medycznej.

Sposób rozprzestrzeniania się choroby

Wirus może się rozprzestrzeniać w niewielkich kropelkach przez usta lub nos zakażonej osoby, gdy taka osoba kaszle, kicha, mówi, śpiewa czy oddycha. Cząstki te mają postać od większych kropelek oddechowych po mniejsze aerozole.

Do zakażenia poprzez wdychanie wirusa może dojść podczas kontaktu z osobą chorującą na COVID-19 lub przez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie oczu, nosa lub ust. Wirus rozprzestrzenia się łatwiej w pomieszczeniach oraz zatłoczonych miejscach.

Aktualne wytyczne obowiązujące w danym regionie można uzyskać w lokalnych instytucjach zdrowia publicznego.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19:

Utrzymuj bezpieczną odległość od innych osób (co najmniej 1 metr), nawet jeśli nie wydają się chore.

Noś maskę poza domem, szczególnie w pomieszczeniach lub gdy zachowanie dystansu nie jest możliwe.

Staraj się przebywać w otwartych, dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikaj zamkniętych przestrzeni. Gdy jesteś w pomieszczeniu, otwórz okno.

Często myj ręce. Używaj wody z mydłem lub środka dezynfekującego na bazie alkoholu.

Zaszczep się, gdy tylko będziesz mieć taką możliwość. Postępuj zgodnie z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi szczepień.

Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj nos i usta wewnętrzną stroną łokcia lub chusteczką.

Jeśli źle się czujesz, zostań w domu.

Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, skontaktuj się z lekarzem. Zadzwoń z wyprzedzeniem do podmiotu medycznego, aby uzyskać skierowanie do właściwej placówki medycznej. Zapewni Ci to ochronę i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wirusów i innych czynników zakaźnych.

Maski

Odpowiednio dopasowane maski mogą wspomóc zapobieganie przenoszeniu wirusów z osoby noszącej maskę na inne. Same maski nie chronią przed COVID-19 – należy także zachowywać odległość od innych osób i dbać o higienę rąk. Postępuj zgodnie z zaleceniami lokalnej instytucji zdrowia publicznego.

who emblem

martaW obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy” 2022/2023 (edycja III)

Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej

Szkoła Podstawowa

Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);

W dniu 3 października 2022 roku w naszej szkole gościliśmy jednych z lepszych zawodników w teqballu z Polski pana Karola Ziółkowskiego i Cezarego Skuzę z Ostrowca Świętokrzyskiego. Panowie zaprezentowali grę na najwyższym poziomie oraz przekazali młodzieży zasady gry i zachęcali do trenowania. Pan Karol zaprezentował również swoje zdolności we freestylu czym zachwycił wszystkich.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tymi słowami pan dyrektor rozpoczął swoje przemówienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród uczestników uroczystości byli zaproszeni goście: zastępca wójta - p. Ewa Drzazga, kierownik ZOJOG-u p. Izabela Ossowska, proboszcz parafii ks. Marian Kowalski, Przewodniczący Rady Gminy p. Mieczysław Piątek, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie i ich rodzice. 
 
 
 

"Z kamerą wśród książek" to tytuł innowacji odbywającej się w bibliotece szkolnej. Realizowana będzie od X 2022 r. do V 2023 r. i przeznaczona jest dla uczniów kl I – VIII. Innowacja będzie polegała na prezentacji książki metodą Booktalkingu. Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów. 

Na przełomie września i października w klasach I-III w ramach profilaktyki logopedycznej przeprowadzona została ogólnopolska akcja „KOCHAM SŁYSZEĆ”, która miała na celu poznanie znaczenia i funkcjonowania zmysłu słuchu, uwrażliwienie na potrzeby dzieci z wadą słuchu oraz zapoznanie z protezami słuchowymi – aparatem i implantem ślimakowym.

 Słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów, dzięki któremu zachowujemy kontakt ze światem i uczestniczymy w życiu społecznym.....

...

2 listopada w naszej szkole upłynął w niecodziennej atmosferze, a wszystko dlatego że obchodziliśmy dzień piżamy.  Uczniowie którzy chcieli wziąć udział w zabawie zaproponowanej przez Samorząd Szkolny, musiały w tym dniu ubrać do szkoły swoje stroje do spania:  piżamy , ciepłe szlafroki i kapcie nie zabrakło również poduszek oraz ulubionych przytulanek. 🥰 Było wesoło i kolorowo. Dziękujemy wszystkim , którzy wzięli udział w zabawie.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2022 r. społeczność szkoły w Samborcu aktywnie włączyła się w patriotyczne obchody święta naszej Ojczyzny. Tego dnia uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w apelu ,,Szkoła Do Hymnu".
 
 
 
 

Kilkudziesięciu uczniów klas piątych z Sandomierza i powiatu sandomierskiego zmierzyło się we wtorek 8 listopada, w powiatowych eliminacjach XIV konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Sandomierzu, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sandomierzu oraz Grupę Ratownictwa PCK Sandomierz. Do zmagań stanęło prawie 50 uczniów. Wśród nich brało udział troje uczniów z naszej szkoły z klasy V : Helena Łukawska, Wiktor Stroiwąs, Kamil Zasuwa  pod opieką M. Pachli. Uczestnicy musieli zdać test na temat bezpieczeństwa osobistego, bezpieczeństwa na drodze  i przy pracach w gospodarstwie, a następnie wykonać zadanie z pierwszej pomocy. W wydarzeniu wziął udział Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który wraz z Marcinem Piwnikiem starostą sandomierskim, komendantem insp. Ryszardem Komańskim oraz Panią Sylwią Kanios kierownikiem KRUS w Sandomierzu, wręczyli  wszystkim uczestnikom pamiątkowe nagrody.

            11 listopada to dzień niezwykle uroczysty, bliski sercu każdego Polaka, gdyż tego dnia 1918 r. Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy i świata. W całej ojczyźnie odbywają się z tej okazji różne uroczystości.

            Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w naszej gminie rozpoczęły się  o godz. 9.00  mszą św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Samborcu. Eucharystii przewodzili:  kapelan Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni – ks. por. Tomasz Wojciechowski oraz proboszcz - ks. Marian Kowalski. W czasie kazania ks. Wojciechowski przypomniał słowa świętego Jana Pawła II: „Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć”. Uświadamiał zebranym, że mają wielki szczęście, iż żyją w wolnej Polsce, a obowiązkiem każdego obywatela jest służba ojczyźnie.

24 listopada w naszej szkole to ważny dzień. Tego dnia uczniowie klasy IV wstapili w szeregi uczniów starszych. Odbyły się otrzęsiny. Znakomicie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami, które przygotowali im uczniowie klasy V. A łatwo nie było. Po otrzęsinach była super zabawa andrzejkowa i mnóstwo smakołyków w klasach, przygotowanych przez troskliwych rodzicow.
W naszej szkole odwiedził nas adwokat, pan Grzegorz Rogusz. W bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o zawodzie prawnika oraz  wyjasnił zawiłości polskiego prawa. Uczniowie mieli bardzo dużo pytań. Aż żal było się rozstawać. Po tej wizycie w wielu młodych głowach zrodziła się myśl, czy nie zostać w przyszłosci prawnikiem zwłaszcza, że do twarzy było im w prawniczej todze. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Aby na kazdym stole wigilijnym pojawił sie chociaż skromny posiłek,
uczniowie naszej szkoły,
Osowska Natalia, Cichoń Daria, Pawlik Anna, Bujak Jan, Kasprzak Jakub, , Bobuń Patryk,
wzięli uudział w XXI Bożonarodzeniowej Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas "Tak, Pomagam"

  
6 grudnia  w progi naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj. Odwiedził uczniów, tych najmłodszych,  jak i tych starszych ze Szkoły Podstawowej. Świąteczna atmosfera udzieliła się każdemu. Były tańce, śpiewy i wręczanie upominków dzieciom przez  Pana  z siwą brodą. O dziwo, nikt nie dostał rózgi. Aby uczcić mikołajkowe spotkanie, dzieci od samego rana paradowały po szkole w czapkach Mikołaja, a niektóre nawet ubrane na czerwono. Kto przyszedł tak ubrany na lekcje, mógł z powodzeniem liczyć na to, że tego dnia nie będzie pytany. Dlatego w niejednej klasie można było dziś spotkać wielu pomocników Mikołaja w czerwonych czapkach. A jak ten dzień wygladał w klasie VIII i IV? Zapraszamy do galerii poniżej....
...

W naszej szkole uczniowie uczestniczą w zajęciach ,,ROBOTYKI” na których myślenie komputacyjne polega na tym, aby dzieci nauczyły się korzystać z pewnych nawyków myślowych, które są niezbędne w informatyce. To przede wszystkim umiejętność dedukcji, myślenia analitycznego i algorytmicznego. Dzisiaj uczniowie budowali i programowali „Karuzelę” z klocków Lego Spike Essential, „Wyscigówkę” z Lego Spike Prime, a chętni pracowali z klockami Lego Mindstorms EV3 budując i programując „Turbinę wiatrową”.

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Schroniskiem dla zwierząt w Gorzycach. Zorganizowaliśmy humanitarną akcję, mającą na celu wyrabianie w dzieciach wrażliwości na potrzeby czworonogów. W ramach kampanii zostały zrealizowane zajęcia tematyczne. W szkole przeprowadzono charytatywną akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska "Zwierzęcy Zakątek". W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami. Dzięki ofiarności rodziców dzieci, uczęszczających do naszej szkoły, udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia, ponad 70 kg karmy suchej dla piesków oraz ok. 5 kg karmy dla kotów. Oprócz tego 18 puszek karmy mokrej. Zgomadzilismy równiez koce. szczotkę do czesania zwierząt. Wszyscy byliśmy zadowoleni z efektów akcji, a zwieńczeniem tych działań było dostarczenie zebranej karmy do schroniska i radość naszych czworonożnych przyjaciół.

Zachęcamy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Samborzec
do udziału w konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę w Samborcu,
Gminny Ośrodek Kultury  w Samborcu 
i naszą szkołę.

Czy fizyka musi być trudna i nudna, a chemia kojarzyć się wyłącznie z truciznami? Oczywiście, że nie! O tym, że wiedza chemiczna i fizyczna mogą przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się uczniowie  klasy IV z Klubu Młodych Przyrodników, którzy przygotowali i przeprowadzili na zajęciach kółka przyrodniczego  pokazy doświadczeń.

Pan Tadeusz Adama Mickiewicza to… skojarzeń jest wiele, ale przede wszystkim zapada w pamięć jako opowieść o pięknych krajobrazach, smakach i zapachach, o niezwykłym klimacie dziewiętnastowiecznej kultury ziemiańskiej, o przemijającym świecie szlacheckich dworków oraz dobrych obyczajów. 

 
W dniu 21 lutego (wtorek) odbędzie się zabawa choinkowa, wg harmonogramu:
 
Przedszkole i klasa "0" godz. 9.00 - 11.00
 
Szkoła podstawowa klasy I - III godz. 11.30 - 14.00
 
Szkoła podstawowa  klasy IV - VIII godz. 14.30 - 18.00
 Motywem przewodnim zabawy dla klas starszych  jest...... "Wesele"
 
 
 
 


W dniu dzisiejszym „Poczta walentynkowa” działała od samego rana, św. Walenty obdarował naszych uczniów i nauczycieli mnóstwem laurek i upominków 💝
Dziękujemy za wspólną zabawę♥️

 

 

Karnawał to czas zabaw i balów. Świetną ku temu okazją jest zabawa choinkowa, która w naszej szkole  odbyła się  21 lutego 2023 r. Wśród radośnie bawiących się uczniów można było znaleźć przeróżne postaci z bajek, a starsi uczniowie zabawę rozpoczęli od „weselnych”  konkurencji. Taki był bowiem motyw zabawy choinkowej „Wesele w Samborcu”. Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością. 

Serdecznie podziękowania dla rodziców za przygotowanie poczęstunków w klasach oraz dla nauczycieli za czuwanie nad bezpieczną zabawą wszystkich uczniów.

 

Naszą szkołę odwiedził zespół „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.

Od 1 września 2022 r. w Szkole Podstawowej im . Tadeusza Kościuszki w Samborcu realizowany był, w ramach programu „Czuwamy! Pamiętamy!” Fundacji Orlen, projekt „Zginęli, abyśmy mogli żyć”. Zakładał on przywrócenie należnej czci miejscu pamięci narodowej, które znajduje się przed budynkiem szkoły. Oprócz renowacji pomnika  i pamiątkowych tablic zrealizowane zostały działania o charakterze patriotycznym skierowane do społeczności szkolnej i lokalnej.

Dyrekcja oraz Szkolny Doradca Zawodowy Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Samborcu

zaprasza uczniów klas ósmych, rodziców, doradców zawodowych oraz wychowawców z terenu gminy Samborzec

do wzięcia udziału w Dniu Doradztwa Zawodowego,

który odbędzie się 29 marca (środa) 2023 r.  o godzinie 900 w hali sportowej szkoły w Samborcu.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: "Młodzież zapobiega pożarom" jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komend Miejskich/Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. 
17 marca 2023 roku grupa uczniów naszej szkoły, wzięła udział w teście wiedzy pożarniczej na szczeblu gminnym. Z ogromną radością informujemy, że I miejsce w grupie klas V-VIII zajął  uczeń  naszej szkoły – Kamil Zasuwa,  miejsce II również przypadło naszej szkole i zajęła go Helena Łukawska. W grupie klas młodszych III miejsce zajęła uczennica Diana Guźla
Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów! 
Gratulujemy również pozostałym uczestnikom!

W dniu 29 marca odbył się w naszej szkole Dzień Doradztwa Zawodowego. Głównym celem tego wydarzenia było przygotowanie uczniów klas ósmych do refleksyjnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia oraz wspieranie uczniów w procesie przygotowania  do świadomych i samodzielnych wyborów z uwzględnieniem ich zainteresowań, uzdolnień oraz predyspozycji. W Dniu Doradztwa oprócz uczniów klasy ósmej i siódmej szkoły w Samborcu udział wzięli także uczniowie klas ósmych i siódmych ze szkół w Złotej, Zawierzbiu i Śmiechowicach wraz z nauczycielami
i doradcami zawodowymi.

Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r. to wielkopostny czas refleksji i przemiany serc, a jednocześnie przygotowanie na najważniejsze dla chrześcijan Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej szkole czas ten uświetnili nam swoim wystepem, śpiewem i recytacją  uczniowie z klasy 1 wraz z uczniami z klasy 2, pod kierunkiem p. Doroty Stefaniak.
Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Chemii Bartosz Łukawski uczeń klasy VIII z opiekunem Panią Joanną Chaja- Płaza.
Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki Jakub Kasprzak uczeń klasy VIII z opiekunem Panią Dorotą Kaczor.
Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Geografii Kacper Sendrowicz uczeń klasy VII z opiekunem Panią Małgorzatą Trzaską.
 
 
 
 
  
 
Niedawno pisalismy o konkursie z wiedzy pożarniczej, który odbył się w naszej szkole. Nasi uczniowie zajęli wtedy czołowe miejsca, a teraz mamy ciąg dalszy tej historii. Otóż w piątek 21.04.2023r. odbył się w Chobrzanach Powiatowy Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież Zapobiega Pożarom". Najwiekszą wiedzą wykazał się uczeń naszej szkoły Kamil Zasuwa zajmując I miejsce. Tym samym jako jedyny w kategorii klas V - VIII zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
Kamil serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

            Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym oraz przed szkołą, gdzie znajduje się Miejsce Pamięci Narodowej.  Uczniowie naszej placówki przygotowali pod kierunkiem pań Marty Majewskiej i Moniki Stępień literacko- muzyczny program artystyczny nawiązujący do tamtych dni, czyli XVIII- wiecznych zmagań w walce o dobro ojczyzny. Obecność władz gminy Samborzec, mieszkańców oraz przedstawicieli różnych lokalnych środowisk świadczy o tym, że 3 maja to nie narodowy dzień wolny od pracy, ale niezwykłe święto świadomych swej tożsamości Polaków- młodszych i starszych.

 

Uczeń naszej szkoły Bartosz Łukawski odebrał tytuł laureata IV Wojewódzkiego Konkursu z Chemii podczas uroczystości, podsumowującej tegoroczne konkursy przedmiotowe.
Wielkie gratulacje!
 
11 i 12 maja klasy V - Vlll były na wycieczce w Zakopanem.
Słoneczna pogoda, super zabawa i moc wrażeń.
Zamek w Czorsztynie, a w zasadzie jego ruiny, Gubałówka, spacer po jednej z najsłynniejszych ulic w Polsce – Krupówkach,,
Murzasichle i spotkanie z góralskim folklorem,
Wieliczka -  niezapomniany czas - i to wszystko zaledwie w 2 dni 
20 maja uczeń  naszej szkoły Kamil Zasuwa brał udział w wojewódzkim finale konkursu OTWP.
Dzień Dziecka na stadionie to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi  dzieci i ich rodziny w jednym miejscu. Jest to okazja do wspólnego świętowania, radości i zabawy.
 
 
 
 
 
 

11 czerwca 2023 na placu rekreacyjnym obok Urzędu Gminy  w Samborcu odbył się piknik pod hasłem ”Z rodziną dookoła świata”. Impreza zgromadziła liczne grono rodziców, dziadków i uczniów, więc była wspaniałą okazją do integracji lokalnej społeczności. W programie znalazły się występy artystyczne grupowe, solowe naszych uczniów i przedszkolaków, występy zespołów „Gorzyczany” i „Trójmiasto”, pokaz karate, a także występ naszych absolwentek Joanny Kasprzak, Julii Niezgody i Martyny Kopcioł.

23.06.2023 r. o godz. 9.00  po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek.  Zakończył się kolejny rok szkolny dla uczniów. Pierwszoklasiści mieli swoje pierwsze zakończenie jako uczniowie szkoły, a ósmoklasiści ostatnie. Wszyscy odświętnie ubrani spotkali się w hali,  aby odebrać  świadectwa i nagrody za całoroczną ciężką pracę. Podziękowaniom i  gratulacjom nie było końca. Uczennice klas młodszych uświetniły akademię tańcami z różnych regionów świata. Róża Baska zaśpiewała po angielsku piosenkę, za którą dostała gromkie brawa. Zostały wręczone listy gratulacyjne sponsorom pikniku. Wszystkim teraz należy się odpoczynek. Uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wspaniałych i słonecznych wakacji.

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,
jaki można dać dziecku, jest wykształcenie.”
                                                                    Arystoteles

Szanowni Państwo
Dyrektorzy
Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty
Drodzy Uczniowie i Rodzice

Kończy się kolejny rok szkolny. Czas realizacji ciekawych wyzwań i twórczych inicjatyw. Rok wytężonej pracy, obowiązków i zmagań edukacyjnych. Przyszedł czas refleksji oraz podsumowań.

Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom Oświaty oraz Rodzicom dziękuję za ten rok szkolny, za radość z sukcesów uczniów, za wsparcie w trudnych chwilach i nieustającą motywację do zdobywania wiedzy. Wdzięczność kieruję do Wszystkich Państwa, którzy włożyli wkład w proces kształcenia i wychowania młodego pokolenia.

Uczniom i Absolwentom gratuluję osiągnięć i sukcesów w konkursach wiedzy, artystycznych i sportowych. Stawiajcie sobie wysokie wyzwania. Nie bójcie się napotkanych przeszkód w osiąganiu wyznaczonych celów.
Koniec roku szkolnego to wzruszające wydarzenie dla Absolwentów. To pożegnanie ze szkołą nie tylko na dwa miesiące, ale na zawsze. Gratuluję Wam ukończenia szkoły oraz życzę powodzenia na dalszej ścieżce edukacyjnej i zawodowej.

Wakacje to czas relaksu i radości. Życzę Wszystkim bezpiecznego i słonecznego wypoczynku, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Z wyrazami szacunku

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kazimierz Mądzik

21 czerwca br., o godz. 11.00 odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania uczniów klasy VIII. W uroczystości wzięli udział zaproszeni na tę uroczystość goście, wójt gminy Samborzec p. Witold Surowiec, p. Ewa Drzazga - zastępca wójta, przewodniczący rady gminy p. M. Piątek, kierownik ZOJOG p. I. Ossowska, kierownik biblioteki gminnej p. E. Stefanek, ks. proboszcz M. Kowalski, przewodnicząca rady rodziców p. S. Guźla, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice absolwentów oraz  uczniowie szkoły.
 

Ciężka praca się opłaca – te słowa mogą w pełni potwierdzić ósmoklasiści, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali średnią co najmniej 5,00 oraz ci, którzy sięgnęli po najwyższe laury w konkursach wojewódzkich. W środę, tj. 21 czerwca 2023 r., nasi prymusi Bartosz Łukawski, Jakub Kasprzak, Natalia Osowska i Kasper Sendrowicz ucz. kl VII, odebrali z rąk wójta gminy p. Witolda Surowca swoje zasłużone nagrody.


Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
 
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
 
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
 
W pierwszym kwartale tego roku szkoła wzbogaciła się o: drukarkę 3D,  zestawy edukacyjne z robotyki – LEGO® Education SPIKE™ Essential,  LEGO® Education SPIKE™ Prime, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie.

bi13.10.2021r. w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość – ślubowanie uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. Tym bardziej, że  połączone było z uroczystością  Dnia Edukacji Narodowej oraz otwarciem żłobka.

Na uroczystości obecni byli również zaproszeni goście z gminy, powiatu i województwa. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie nastąpiło ślubowanie pierwszoklasistów, które wywołało  ogromne emocje u obecnych. To zawsze niezwykły i doniosły moment uroczystości. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia, dokonał dyrektor szkoły pan Mariusz Mierzwa. który ogłosił uczniom, że od tego momentu są oficjalnie uczniami naszej szkoły. Spotkanie to zostało wzbogacone o część artystyczną przygotowaną przez starszych uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia.

 

Dyrekcja, Rada Rodziców oraz nauczyciele Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Samborcu składają serdeczne podziękowania naszym sponsorom, darczyńcom za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji pikniku, "W magicznym sadzie - spotkanie ze sztuką". Razem udało nam się zebrać kwotę 20213,11 zł. Wszystkie pieniążki trafiły na konto Fundacji Parent Project Muscular Dystrophy, której podopiecznym jest Krzyś i zostaną przekazane na jego leczenie i rehabilitację. Wielkie brawa.

 Po zakończeniu etapów rejonowych okazało się, że mamy siedmioro finalistów. Uczniowie ostro zabrali się do pracy. Przygotowanie do etapu wojewódzkiego wymagało od nich wiele nauki i mnóstwo poświęceń, ale jak mówi przysłowie: „Bez pracy nie ma kołaczy”.

Finał III Wojewódzkiego Konkursu z Chemii odbył się 14 marca 2022 r. Wzięli w nim udział dwaj uczniowie z klasy VIII – Mateusz  Osowski i Maciej Śmiechowski. Chłopcy tajniki wiedzy chemicznej zgłębiali wraz z panią Joanną Płazą. Po ogłoszeniu wyników okazało się, ze Maciej zdobył tytuł laureata tego konkursu, a Mateusz został finalistą.

Zmagania z geografii swój finał miały 15 marca 2022. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Joanna Kasprzak, Weronika Tomala, Jakub Twaróg – uczniowie klasy VIII oraz Bartosz Łukawski – uczeń klasy VII. W przygotowaniach do etapu wojewódzkiego pomagała im pani Małgorzata Trzaska. Wyniki III Wojewódzkiego Konkursu z geografii bardzo nas ucieszyły, gdyż Joanna i Bartosz uzyskali tytuł laureata, a Weronika i Jakub finalisty.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na finał III Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki, który miał miejsce 18 marca 2022, a w szczególności na te zmagania czekał Maciej Śmiechowski- uczeń klasy VIII oraz jego opiekunka pani Dorota Kaczor. Maciej wspaniale zaprezentował się w konkursie i uzyskał tytuł finalisty. Jeden punkt dzielił Maćka do zostania laureatem. 

 Sukcesy naszych uczniów i ich opiekunów niezmiernie nas cieszą. Zdajemy sobie sprawę, ile pracy i trudu włożyli uczestnicy w przygotowania. Z pewnością zarówno laureaci, jak i finaliści są inspiracją dla swoich rówieśników. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

22

 
ksOgólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. 
W OTWP uczestniczyły dzieci i młodzież w trzech grupach:
I grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy I - IV,
II grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII,
III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Naszą szkołę w tym roku reprezentowali :
Kacper Sendrowicz (kl. 6) 2 miejsce
Mateusz Osowski (kl. 8) - 3 miejsce
Michał Niezgoda (kl. 5) - wyróżnienie