Znalezione obrazy dla zapytania zhr

W ramach wieczornej zbiórki w  przededniu 11 Listopada  odbyły się zajęcia szkoleniowe w celu uzyskania sprawności Zuchowych i Harcerskich. Część programu musiało być przeniesione na bardziej odpowiednią aurę pogodową, ale i tak było wiele nauki i radości z niej.

Program obejmował zajęcia tematyczne:

- Mapa Polski wczoraj i dziś

- Historia w komiksie

– Bohaterowie Niepodległości

- Melodie Patriotyczne

Druh

Po zachodzie słońca dnia 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości założyliśmy obóz „Świeczkowania Stojednolatki  Naszej Ojczyzny”. Patrol dał się w tą deszczową i mglistą porę by dokonać zmiany warty przy miejscach pochówku bohaterów narodowych w naszej miejscowości.

Gdy wróciliśmy z zwiadu rozpoczęła się część kręgu harcerskiego ze śpiewem i wspólną zabawą, następnie powagą i wręczeniem uroczystych Dyplomów.

Druhny i Druhowie - Patrol

Na początku sierpnia dokładnie 1 sierpnia nasza drużyna w 6 osobowym składzie wzięła udział w zlocie 30 lecia ZHR. Wszystkich osób ponad 6 tysięcy. Cały zlot trwał 10 dni. Podczas tego zjazdu musiałyśmy same rozbić namiot, zrobić sobie półkę, czy tabliczkę z nazwą naszej drużyny. Po za tym odbyły się zawody pływackie, w których nasza druhna zajęła 5 miejsce, miałyśmy także zajęcia z rugby, ponadto biliśmy rekord osób w tańcu belgijki. Podczas zlotu odwiedził nas prezydent Andrzej Duda i pan Mateusz Morawiecki. Nauczyłyśmy się wielu technik harcerskich, piosenek i gier oraz poznałyśmy wiele wspaniałych osób.

Nadmorskie opowieści…

Czas wakacji to czas ciekawych przeżyć i chwil, które się zapamiętuje i które niestety mijają.

Nasi druhowie i przedstawiciele zuchów udali się nad morze Bałtyckie by tam „napisać swoje nadmorskie opowieści”. Nasz patrol udał się do miejscowości Piaski koło KRYNICY MORSKIEJ i tam zdobywał umiejętności przetrwania przez harcowanie i bycie zuchem w trudnych i pięknych stronach naszej ojczyzny.

Te dni od 22 czerwca do 13 lipca stały się czymś o czym pamięta się całe życie i tym o czym się opowiada innym z „zapartym tchem i szumem morza”.


Druh

Czuwaj!!!

Po roku oczekiwań 21 września nasza drużyna dokonała złazu, aby uczcić pierwszy roczek naszego powstania 1PDH w Samborcu „Jabłoń”. Na początku miałyśmy uroczysty kominek w kształcie jedynki a po nim były zabawy i pląsy.

Nieoczekiwanie druhowie z „Miegonia” zorganizowali dla nas nocna grę terenową.  Przebrali się za postacie z horrorów i próbowali nas wystraszyć - co częściowo im się udało. Po nie przespanej nocy z samego rana poszłyśmy na uroczysta Mszę Świętą. Po tym dziękczynieniu odbyła się gra terenowa związana ze Słowianami,  w tym czasie zabawy świetnie się bawiłyśmy.

Po przygotowaniu tortu i jego wspólnym ozdobieniu nastąpiła konsumpcja tego „rocznego smakołyku”. Był on przepyszny…

Niestety czas naszego świętowania dobiegł końca i musiałyśmy już wracać do swoich domów, lecz nasza 1 rocznica na długo pozostanie w naszej pamięciach.

Druhna

ODPOWIADAJĄC NA APEL:

Druhny i Druhowie!!!

DIECEZJALNE ROZPOCZĘCIE ROKU HARCERSKIEGO 2019/2020
Tradycyjnie zapraszam na nasz Diecezjalny Start Harcerski, który w tym roku odbędzie się 28 września (sobota). Rozpoczynamy na Porytowym Wzgórzu, kończymy w Momotach Górnych (przy kościele parafialnym).
Już teraz bardzo serdecznie dziękuję organizatorom, czyli harcerzom Hufca ZHP Nisko
Z harcerskim Czuwaj!!!
ks. phm. Dariusz Sidor

WYSŁALIŚMY ZWIAD, który dostarczył nam wielu umiejętności i wiadomości.

Druh

Czuwaj!!!

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II.

Szczególnie widocznym znakiem obchodów XIX Dnia Papieskiego, który w tym roku przypada na 13 października, była przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja od 19 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmiemy pomocą ponad 2000 osób z 40 diecezji Polski, które określa się mianem „Żywego Pomnika św. Jana Pawła II”. Naszym celem jest kontynuowanie dzieła Jana Pawła II, który mówił, że to młodzież jest przyszłością narodu i trzeba jej zaufać.

Druh

Czuwaj!!!

Dnia 01.03.2019 to NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH harcerki i harcerze wzięli udział w uroczystym apelu poległych przed naszą szkołą. Odśpiewano hymn narodowy i okolicznościową pieśń. Po przytoczonych rysach historycznych tego wydarzenia i modlitwie złożono kwiaty i znicze.

Dzień 09.03.2019 to czas obchodów w naszym środowisku harcerskim NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. W tym wydarzeniu towarzyszył nam Paweł Garncarz członek Stowarzyszenia Niezłomni.

Z inicjatywy zastępu harcerzy „Czarne Pstrągi” przeprowadzono grę terenową „Uwolnienie zakładnika”.

Ta akcja zakończyła się sukcesem!

Po niej przeżyliśmy Kominek „Hasło Bohater Odzew Niezłomny” w czasie którego śpiewaliśmy piosenki poświęcone żołnierzom wyklętym i zaprezentowaliśmy wybrane sylwetki niezłomnych.

Na koniec harcerki i harcerze wraz z zuchami i grupą rodziców odbyli podchody historyczne, fabułą których było odnalezienie zrzutu wojskowego.

Te zajęcia zakończyły się sukcesem!

Po Apelu poległych i Harcerskiej modlitwie zgromadzenie rozwiązano.

Druh

Czuwaj !!!

Rajd „Bratniej Myśli” - Sandomierz/Samborzec odbył się w dniach 8-10 lutego. Do harcerzy ze środowiska Pionek dołączyła nasza grupa druhów i druhenek. Wspólnie z przyjaciółmi pod dowództwem hm. Marek Wierzbicki HR (profesor KUL i pracownik IPN Radom) zwiedzaliśmy Gród Sandomierski. Nasi harcerze i zuchy dzielnie spisali się jako przewodnicy i zwiadowcy tego złazu.

Godziny wieczorne to zajęcia integracyjne i sportowe,  oraz kominek harcerski. Miłym zaskoczeniem okazł się wspólnie obchodzony Światowy Dzień Pizzy. Gry zabawy i gawędy zakończyły to pełne radości spotkanie…

W Niedzielę na koniec rajdu wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej na wzgórzu  w Samborzeckim kościele.

Druhna i Druh

Czuwaj !!!

Dnia 8 grudnia  do grupy „ciężko zapracowanej w zdobywaniu umiejętności grania na strunach gitarowych”, przybył niecodzienny gość.

Jak zwykle chodzi on  w tym świątecznym czasie po dzieciach i dorosłych rozdając rózgi i prezenty. Nasza gromada muzyków otrzymała tylko to drugie – słodycze…

Druh

Czuwaj !!!

W dniach 9 i 16 grudnia nasze harcerki „Rubinki” i „Goldenki” przeprowadziły akcję pozyskiwania środków na zimowisko. W sposób ochoczy i z wielką pasją najpierw wykonywały a następnie rozprowadzały dekoracje świąteczne.

To wspólne dzieło dało radość im i wszystkim, którzy pomagali i nabywali stroiki, bombki i inne świąteczne „rarytasy”…

Czuwaj !!!

„Światło, które łączy” to hasło Światła Betlejemskiego w Boże Narodzenie 2018. Harcerki i Harcerze naszego środowiska tradycyjnie najpierw pozyskali ten symbol pokoju a następnie „rozświetlali nim naszą społeczność” przez rozwożenie go wraz ze składaniem Życzeń Bożonarodzeniowych.

Jaka co roku finałem tej akcji było wystawienie warty na Jasełkach Szkolnych i ostatnich tegorocznych Roratach, gdzie też złożono życzenia i dzielono się tym symbolem pokoju…

Druh

Czuwaj!!!

Obchody Odzyskania  Niepodległości

W sobotę 10.11.2018r. o godz. 19.00 zuchy, harcerze i harcerki spotkali się na Ognisku Patriotycznym dla Niepodległej. Przyłączyliśmy się do  ogólnopolskiej akcji promującej radosne i świadome obchodzenie świąt narodowych w ramach projektu „Ogniska Patriotyzmu”. W uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości włączyli się rodzice i zaproszeni goście.  Zebrani na wstępie zapoznali się z obrzędowością ogniska, powołano wartowników ognia. Zastępy zuchów, pod nadzorem zastępowych wzięły udział w podchodach – „znajomość bohaterów”.  W ciemnościach, przy latarkach szukali kart z portretami  polskich patriotów walczących o wolność ojczyzny.  Następnie przy ognisku zaprezentowali  kilka ciekawostek z życia ważnych postaci narodowych.  Zuchy, harcerki i harcerze rozszyfrowywali hasła patriotyczne. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni i piosenki, utworzyliśmy flagę Polski z białych i czerwonych kartek oraz ułożyliśmy z palących się świeczek liczbę 100.  Radośnie i z powagą rozeszliśmy się do domów.

W niedzielę 11.11.2018r. zuchy, harcerze i harcerki wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Byli na Mszy Św. i brali udział w uroczystej akademii. Przemaszerowali pod szkołę, gdzie pełnili wartę przy pomnikach poległych. Byliśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknej, podniosłej i historycznej uroczystości.

Druhna i Druh

Czuwaj!

14 października 2018 roku w Dniu Papieskim harcerki i harcerze wraz z gromadą zuchów przeprowadzili kwestę. Dziękujemy za ofiarność, która jest przejawem naszej wdzięczności wobec św. Jana Pawła II i jego inicjatywy Fundacji Stypendium dzieła Tysiąclecia.

Druhna i Druh.

Czuwaj!

Dnia 22 września została powołana „1 Próbna Samborzecka Drużyna Harcerek!”

W czasie zbiórki Druhny tworzyły nowe szyfry, rysowały portrety idealnie umundurowanych harcerek oraz lepiły lilijki z pasty modelarskiej. Następnie po ciekawych grach i zabawach nadszedł czas na obrzędową część  - 7 zuchenek stanęło przed próbą, a po jej ukończeniu stały się harcerkami.

Na apelu został odczytany rozkaz powołania jednostki oraz pierwszy rozkaz nowej drużyny, a brązowe sznury otrzymały dh. Wiktoria Szal i dh. Justyna Nowak.

Gratulujemy zastępom „Goldenek” i „Rubinek”…

Druhna i Druh.

Czuwaj!

Drużyny Harcerek i Harcerzy oraz gromada Zuchowska po wakacyjnych obozach, koloniach i rajdach rozpoczęła nowy rok harcowania diecezji sandomierskiej. Odbyło się to w 8 września w sanktuarium Sulisławickim gdzie nasze zwiady napotkały grupę rekonstrukcyjną z Staszowa  i ks. Biskupa Ordynariusza d. sandomierskiej.

Start roku na naszym terenie to „ognisko rozpalonych serc” - 18 września pod patronatem św. Stanisława Kostki patrona Polski i naszej młodzieży. Ciekawe pląsy i kiełbaska dodały radości i siły na rozpoczynający się nowy rok szkolny i harcerski nowy szlak.

Druhna i Druh.